RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?
Czy paliwa z odpadów, tzw. RDF, mogą stać się jednym z narzędzi wspierających lokalne ciepłownictwo i jednocześnie pomóc w zagospodarowaniu frakcji, która dziś zalega w systemie? O tym rozmawiano podczas seminarium „Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów (tzw. RDF) w ciepłownictwie”, które 15 czerwca 2026 r. odbyło się w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11442944102606241138)



![Marcin Joppek: Branża potrzebuje dialogu [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/06/joppek-300x237.jpg)
![Adam Sabuda: coraz silniejsi na europejskim rynku odpadowym [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/06/brodaty-300x234.jpg)
![Ewelina Buława: RGGO to dziś jedyne wsparcie dla RDF [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/06/bulawa-300x251.jpg)
![Marcin Benbenek, KomEko: inwestycje wypadają z planów [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/06/benbenek-300x241.jpg)



