Ruszyło głosowanie na Zwierzę Roku. 12 gatunków, jeden zwycięzca
12 gatunków, jeden zwycięzca i tysiące głosów do oddania. W Poznaniu zainaugurowano ogólnopolski plebiscyt „Zwierzę Roku 2026”, którego celem jest popularyzacja wiedzy o rodzimych gatunkach i budowanie świadomości, że ochrona przyrody zaczyna się od nas samych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1175073612606231245)







![Trwa głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2022 [ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2022/02/fot-300x225.jpg)

