1 / 2

Minął półmetek głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2023. Jest też bardzo dobra wiadomość dla miłośników uroku polskiej zieleni, bo w chwili obecnej na prowadzeniu, z blisko 30 tysiącami głosów, znajduje się polski Dąb Fabrykant – zwycięzca polskiej edycji konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja.

Jednak w opinii Klubu Gaja, aby wygrać tę pozytywną rywalizację z 15. innymi niezwykłymi drzewami z całej Europy, osoby głosujące na polskiego kandydata, powinny dalej mobilizować swoje siły, bo jak wykazuje praktyka wcześniejszych tego rodzaju plebiscytów, decydujący będzie nadchodzący czas, a szczególnie ostatni tydzień głosowania.

15 konkurentów z 15 krajów

Wyniki głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2023. znane będą 21 marca br., kiedy to zostaną ogłoszone podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się w Brukseli.

Przypomnijmy, że w tegorocznym plebiscycie o tytuł Europejskiego Drzewa Roku walczy 16 drzew z 16. krajów Europy, które zwyciężyły w konkursach krajowych.

Reprezentant Polski to 180-letni Dąb Fabrykant rosnący w łódzkim parku im. ks. bp. Michała Klepacza. To szacowne drzewo wygrało już polską edycję konkursu Drzewo Roku 2022 organizowanego przez Klub Gaja.

Głosowanie tylko do końca lutego!

Więcej szczegółów w naszym artykule pt.: Łódzki Dąb Fabrykant europejskim reprezentantem Polski

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2023 trwa do 28 lutego do godz. 23.59 na stronie https://www.treeoftheyear.org/pl/vote.  Jak co roku też, głosowanie w ostatnim tygodniu plebiscytu (22-28 lutego) jest tajne i w tym okresie nie będzie widoczna liczba głosów oddanych na poszczególne drzewa.

Dodajmy, że można głosować tylko raz z jednego adresu e-mail.

Czytaj więcej

Skomentuj