Wrocław na drodze do neutralności klimatycznej
Wrocław jako jedno z pięciu polskich miast od 2022 r. uczestniczy w wyjątkowym unijnym projekcie. Jego celem jest wsparcie i promocja 100 europejskich miast w ich transformacji systemowej w kierunku neutralności klimatycznej do 2030 r. jak również przekształcenie tych ośrodków w centra eksperymentu i innowacji. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odebrał w Wilnie certyfikat, potwierdzający, że stolica Dolnego Śląska realizuje cele w ramach udziału w „Misji Neutralnych dla Klimatu i Inteligentnych Miast”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2583170652606231727)

















