Wrocław zagospodarowuje podwórka

Wrocław zagospodarowuje podwórka
R.G.
16.12.2022, o godz. 14:04
czas czytania: około 2 minut
0

Do dobrych praktyk związanych z właściwym planowaniem i zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni zalicza się działania uwzględniające potrzeby mieszkańców miast. Chodzi nie tylko o duże inwestycje, ale też o te, które służą poprawie jakości najbliższego otoczenia. Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie wkrótce wypięknieje rozległe podwórko na wrocławskim Nadodrzu, w kwartale: plac Strzelecki, ul. Łowiecka, ul. Bp. Tomasza Pierwszego oraz pl. Staszica. Natomiast w połowie 2023 r. odnowione zostanie podwórko przy ulicach Pomorskiej, Nobla i Rydygiera.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Wrocławskie podwórko w kwartale: plac Strzelecki, ulica Łowiecka, ul. biskupa Tomasza Pierwszego oraz pl. Staszica, to rozległy obszar, na którym już wkrótce zyskać ma nowe oblicze. Dzieci będą tam mogły się pobawić na nowym placu zabaw, a dorośli odetchnąć wśród zieleni.

Finalny etap inwestycji

Obszar ten, już od roku 2014, poddawany jest stopniowej rewitalizacji. A przerwy w inwestycjach spowodowane były robotami budowlanymi wykonywanymi przez miejscowych deweloperów. Natomiast na obecnym etapie, jak zapewniają wrocławskie władze samorządowe, przyszedł czas na dokończenie tego przedsięwzięcia.

Konsultacje i udział mieszkańców

– We wrześniu spotkaliśmy się z lokalną społecznością oraz Radą Osiedla Nadodrze, na konsultacjach, aby porozmawiać o projekcie zagospodarowania ich małej ojczyzny – wyjaśnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – III etap rewitalizacji odbędzie się we fragmencie między placem Strzeleckim 5-11, ulicą Biskupa Tomasza Pierwszego 2-6 i placem Staszica 8-10.

Podwórko zyskać ma wygrodzony i zazieleniony plac zabaw uwzględniający potrzeby dzieci i ich opiekunów. Pojawi się tam także nowa nawierzchnia drogowa i chodniki dla pieszych. Wnętrze podwórza rozjaśnią lampy typu parkowego. Przewidziano też szereg prac związanych z odwodnieniem tego obszaru.

Drzewa, żywopłoty i kwietniki

Poza zabiegami pielęgnacyjnymi, związanymi z utrzymaniem obecnej zieleni, nasadzona zostanie tam także nowa, barwna roślinność. Na podwórku pojawi się 6 drzew, żywopłoty z laurowiśni wschodniej oraz suchodrzewu, krzewy, byliny, trawy oraz kwietniki ze stylizowanymi płotkami. Wrocławski Zarząd Zasobu Komunalnego przygotowuje właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

Pomorska, Nobla i Rydygiera

W połowie 2023 r. odnawiane ma być natomiast podwórko przy ulicach: Pomorskiej, Nobla i Rydygiera. To kolejna tego typu strefa na wrocławskim Nadodrzu, które wkrótce bardzo się zmieni. Pojawią się tam m.in. nowe nasadzenia, stojaki na rowery, oświetlenie, utwardzone drogi dojazdowe i bezpieczne chodniki. Teren zostanie też odwodniony. Prace powinny dobiec końca w połowie 2023 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024