Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: remonty

Łącznie artykułów: 15.

175 mln zł na podkarpackie drogi lokalne. 136 mln zł na dolnośląskie

175 mln zł na podkarpackie drogi lokalne. 136 mln zł na dolnośląskie

19.02.2026
0

Podkarpacie otrzyma w tym roku blisko 175 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co stawia województwo na szóstym miejscu w kraju pod względem wysokości wsparcia. Pozwoli to na realizację 64 inwestycji i modernizację 106 km tras gminnych oraz powiatowych – poinformowała wojewoda podkarpacka. Do dolnośląskich powiatów i gmin na remonty lokalnych dróg w tym roku trafi ponad 136 mln zł.

Nysa otrzymała blisko 170 mln zł wsparcia po powodzi

Nysa otrzymała blisko 170 mln zł wsparcia po powodzi

15.05.2025
0

Blisko 170 mln zł – tyle wynosi dotychczasowa suma środków, które trafiły do gminy Nysa na odbudowę i poprawę infrastruktury po powodzi, która dotknęła ten region we wrześniu 2024 r. Informację tę przekazał we wtorek minister Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. usuwania skutków powodzi.

Polskie Linie Kolejowe przebudują 4 wiadukty w Katowicach

Polskie Linie Kolejowe przebudują 4 wiadukty w Katowicach

08.10.2024
0

W poniedziałek ruszyła przebudowa wiaduktu kolejowego nad przelotową ul. Mikołowską w Katowicach, PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowują cztery swoje newralgiczne obiekty w mieście. Spółka wyjaśnia, że prace mogą być prowadzone głównie w nocy, w przerwach w ruchu pociągów. Wraz z zamknięciem wiaduktu nad ul. Mikołowską inwestor poinformował o dotychczasowych pracach. Zapewnił, że postępują one zgodnie z harmonogramem.

We Wrocławiu trwa... Torywolucja!

We Wrocławiu trwa... Torywolucja!

Wrocław realizuje tegoroczną edycję akcji pod nazwą Torywolucja. Na rok 2023 zaplanowano m.in remont kilku wrocławskich przejść dla pieszych przez tory tramwajowe. Kolejność ich odnowy, w ramach powyższej akcji, wskażą sami wrocławianie.

W Łodzi bilbordy o dziurach i korkach

W Łodzi bilbordy o dziurach i korkach

13.01.2023
0

Stowarzyszenie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, za pośrednictwem społecznej akcji, zebrało ponad 6 tys. zł. Pieniądze przeznaczone są na wynajem bilbordów przy głównych drogach wjazdowych do miasta Łodzi. Ma na nich widnieć napis: "Wjeżdżamy do Łodzi, najbardziej dziurawego i zakorkowanego miasta w Polsce".

css.php
Copyright © 2026