Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

We Wrocławiu trwa... Torywolucja!

We Wrocławiu trwa... Torywolucja!
R.G.
23.02.2023, o godz. 8:17
czas czytania: około 2 minut
0

Wrocław realizuje tegoroczną edycję akcji pod nazwą Torywolucja. Na rok 2023 zaplanowano m.in remont kilku wrocławskich przejść dla pieszych przez tory tramwajowe. Kolejność ich odnowy, w ramach powyższej akcji, wskażą sami wrocławianie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Torywolucja, czyli wieloetapowy projekt, którego zasadniczą płaszczyzną są duże remonty torowisk, rozpoczęła się w marcu 2019 roku.

Przez ponad trzy lata wrocławskiemu samorządowi udało się wykonać blisko 50 ważnych zadań w różnych częściach Wrocławia, za łączną kwotę ponad 240 milionów złotych. Natomiast tegoroczna edycja Torywolucji kończy to działanie.

Na rok 2023 zaplanowano remonty torowe m.in. na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego, na ulicy Pomorskiej, Legnickiej, Kosmonautów i Ślężnej.

Na to czekają piesi 

Tegoroczna Torywolucja to jednak nie tylko tory, zwrotnice i rozjazdy. To także przejścia przez torowiska, na których remont czekają piesi.

— Torywolucja to tory i związana z nimi infrastruktura – wyjaśnia rzecznik prasowy MPK Wrocław, Mikołaj Czerwiński. – Właśnie dlatego w tym roku zajmiemy się poprawianiem kolejnych przejść przez torowiska. W tym przypadku dajemy możliwość mieszkańcom wskazania miejsc, które według nich wymagają prac w pierwszej kolejności. Głosy w naszej ankiecie można oddawać do końca tygodnia.

Do wyboru 7 lokalizacji

W ramach tegorocznej akcji, mieszkańcom dano do wyboru siedem lokalizacji: dwa przejścia na skrzyżowaniu ul. Hallera z al. Pracy; przejście na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Karwińskiej; przejście przy ul. Bałtyckiej na wysokości marketu Ponik; przejście na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich ze Szczęśliwą; przejście przy ul. Plac Powstańców Warszawy na wysokości budynku muzeum poczty i telekomunikacji; dwa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej i Wołowskiej; jedno przejście przy ul. Plac Powstańców Warszawy na wysokości urzędu wojewódzkiego (na zdjęciach w galerii).

Zdecyduje liczba głosów

Spośród powyższych siedmiu lokalizacji mieszkańcy wybiorą pięć. Zdecyduje oczywiście liczba głosów. Dwie, które się teraz nie załapią do remontu, poczekają na późniejszy termin. Uwaga! Można zagłosować także na zaproponowane przez siebie przejście, wpisując jego położenie w polu „Inne”. Głosowanie trwa do końca niedzieli, 26 lutego.

107 zwrotnic i 65 rozjazdów

W ramach poprzednich edycji Torywolucji dokonano wymiany 107 zwrotnic, 65 rozjazdów, ponad 20 kilometrów toru pojedynczego, 12 700 metrów kwadratowych zielonych torowisk.

— Rewolucja komunikacyjna to także 240 nowych autobusów na ulicach Wrocławia, 101 nowych i zakontraktowanych tramwajów i 43 tramwaje po modernizacji — dodaje Mikołaj Czerwiński.

Na rok bieżący zaplanowane są również remonty trzech zajezdni: Gaj, Borek i Ołbin. Muszą one być bowiem przygotowane na przyjęcie nowych tramwajów, które są systematycznie dostarczane do Wrocławia.

Modernizacje tych obiektów mają kosztować około 100 milionów złotych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024