Wrocław. Część Lasu Pilczyckiego ustanowiono rezerwatem przyrody
We Wrocławiu został ustanowiony rezerwat przyrody „Las Pilczycki”. Znajduje się w południowo-zachodniej części miasta na prawym brzegu rzeki Ślęzy w miejscu jej ujścia do Odry. Obejmuje ponad 13 hektarów. W jego otwarciu wzięła udział ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6588779832606231726)























