Enea szykuje inwestycyjne przyspieszenie. W 2026 roku wydatki przekroczą 9 mld zł
Grupa Enea wchodzi w kolejny etap transformacji energetycznej, planując rekordowe nakłady inwestycyjne na poziomie 9 mld zł w 2026 roku. Kluczowe filary strategii to budowa bloków gazowych w Kozienicach (3 mld zł), modernizacja sieci dystrybucyjnej (3,3 mld zł) oraz dynamiczny rozwój mocy w OZE i magazynach energii. Inwestycje te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz cyfryzację infrastruktury.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18957744922606231842)














