Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: skażenie wody

Łącznie artykułów: 19.

Bakterie coli w wodzie. Szpital w Radomiu wstrzymuje przyjęcia

Bakterie coli w wodzie. Szpital w Radomiu wstrzymuje przyjęcia

29.01.2026
0

Radomski Szpital Specjalistyczny (RSS) wstrzymał przyjęcia pacjentów na zabiegi planowe, dializy oraz zamknął punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Powodem jest wykrycie bakterii z grupy coli w próbkach wody z własnego ujęcia lecznicy. Pacjenci wymagający pilnej pomocy kierowani są do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Monitoring wód w czterech rzekach na pograniczu polsko-ukraińskim

Monitoring wód w czterech rzekach na pograniczu polsko-ukraińskim

16.11.2025
0

W województwie podkarpackim rozpoczęto realizację unijnego projektu, którego celem jest kompleksowe monitorowanie jakości wody w czterech rzekach przepływających przez granicę polsko-ukraińską. Inicjatywa jest prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Rzeszowie, przy współpracy ze stroną ukraińską.

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

Bakterie z grupy coli w wodociągu w Rogalinie

24.10.2025
0

Wojewódzki Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w wiejskim wodociągu w Rogalinie, w powiecie poznańskim. Zanieczyszczenie dotyczy wody, z której korzystają mieszkańcy aż sześciu miejscowości: Rogalina, Rogalinka, Świątnik, Sasinowa, Radzewic i Mieczewa. W związku z tym wydano zalecenie, by wodę z wodociągu wykorzystywać do celów spożywczych wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu.

Woda w Ujściu nadal niezdatna do spożycia

Woda w Ujściu nadal niezdatna do spożycia

10.04.2025
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile wydał 4 kwietnia komunikat dotyczący jakości wody w gminie Ujście. Mieszkańcy nie powinni jej pić ani używać do żadnych celów związanych z przygotowywaniem posiłków, myciem warzyw i owoców, zębów, naczyń ani powierzchni mających kontakt z żywnością. Do dziś, mieszkańcy gminy Ujście wciąż nie mogą korzystać z wody z wodociągu do celów spożywczych. Pomimo intensywnych prac związanych z płukaniem sieci wodociągowej, w wodzie nadal utrzymują się bakterie z grupy coli.

Problemy z jakością wody w gminie Bestwina

Problemy z jakością wody w gminie Bestwina

07.04.2025
0

W części gminy Bestwina, położonej w województwie śląskim, mieszkańcy wciąż muszą gotować wodę z sieci przed jej spożyciem. Informację tę przekazał w niedzielę Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bielsku-Białej.

Gdyński PEWIK przywraca jakość wody w sieci

Gdyński PEWIK przywraca jakość wody w sieci

13.11.2024
0

Jak informuje Urząd Miasta Gdyni, trwa obecnie czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej w rejonie gdyńskiego Śródmieścia. Wszystko po to, aby jak najszybciej przywrócić wysoką jakość wody. To efekt wcześniejszej interwencji miejscowego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który poinformował o tym, że w przebadanych próbkach wody wykryto bakterie grupy coli.

Gmina Brok z wodą niezdatną do picia. Beczkowozy aż do środy

Gmina Brok z wodą niezdatną do picia. Beczkowozy aż do środy

22.07.2024
0

Jak przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej Woda z wodociągu w miejscowości Brok (woj. mazowieckie), nie nadaje się do spożycia, a takze do celów sanitarnych. Miejscowy Urząd Gminy zorganizował dostawy wody butelkowanej i pitnej z beczkowozu. Alert tej treści opublikowało w niedzielę, 21 lipca b., Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Harmonogram zastępczych dostaw wody obowiązywać będzie aż do środy, 24 lipca br.

Świdwino, Rąbino i Gostynin ze skażoną wodą

Świdwino, Rąbino i Gostynin ze skażoną wodą

13.06.2024
0

Woda płynąca z kranów w dużej części Świdwina i gminy Rąbino (woj. zachodniopomorskie), nie nadaje się do spożycia. Badania miejscowego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wykazały, że woda nie spełnia norm mikrobiologicznych. Znajduje się w niej zbyt duża liczba bakterii z grupy coli. Podobna sytuacja panuje w Gostyninie (woj. mazowieckie), gdzie sanepid stwierdził obecność enterokoków i bakterii grupy coli w tamtejszym wodociągu.

Skażona woda w Szczyrku. Mieszkańcy chcą rozwiązania problemu

Skażona woda w Szczyrku. Mieszkańcy chcą rozwiązania problemu

07.11.2019
1

W kranach mieszkańców ul. Cichej i Uzdrowiskowej w Szczyrku płynie woda skażona bakteriami Escherichia Coli – donosi mieszkanka miasta. Sytuacja może być spowodowana przenikaniem zanieczyszczeń z nieszczelnych szamb do potoku, z którego pobierana jest woda. Miastu zostały zarzucone wieloletnie zaniedbania. Urzędnicy deklarują pomoc, ale bez długoterminowych inwestycji.

Nie mają czystej wody od kilku dni. Kiedy poprawa?

Nie mają czystej wody od kilku dni. Kiedy poprawa?

07.10.2019
0

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody w ujęciu w Siedlisku. Skażenie było na tyle poważne, że woda nadaje się tylko do spłukiwania toalety. Pierwsze próbki pobrane po czyszczeniu sieci okazały się wolne od zanieczyszczeń. Jednak Sanepid utrzymał zakaz korzystania z wody do wtorku, kiedy uzyska pełne wyniki badań.

css.php
Copyright © 2026