Kraków odda wpływy z SCT gminom ościennym na walkę ze smogiem
Całość wpływów z opłat za wjazd do strefy czystego transportu (SCT), po potrąceniu kosztów obsługi systemu, trafi do gmin ościennych – zapowiedział prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. Środki mają być przeznaczone na działania poprawiające jakość powietrza w metropolii krakowskiej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8387752352606231708)




