Hennig-Kloska: w 2030 r. w Polsce ma działać tysiąc spółdzielni energetycznych
Minister klimatu i ochrony środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że w roku 2030 w Polsce będzie działać tysiąc spółdzielni energetycznych. Dodała, że obecnie 700 zarejestrowanych jest w systemie, ale wiele z nich jest na początku swojej drogi.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13051970352606241441)


![Wiśniewski (IEO): spółki komunalne mogą być brakującym ogniwem rozproszonej energetyki [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/02/xwisniewski-300x169.png.pagespeed.ic.C6fWBNFqcP.jpg)


















