Koleje Dolnośląskie stawiają na bezemisyjną przyszłość. Ogłoszono przetarg na hybrydowe pociągi
Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na dostawę czterech nowoczesnych pociągów zasilanych dwoma systemami: z sieci trakcyjnej oraz z dodatkowego, bezemisyjnego źródła energii. To pierwszy taki krok samorządowego przewoźnika w kierunku testowania technologii, które mają zastąpić napędy spalinowe na liniach niezelektryfikowanych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2776135632606232004)






