Projekt Blue Bridge ma obniżyć pobór wody z Wisły
Projekt Blue Bridge to przedsięwzięcie, które realizują Wodociągi Płockie, PKN Orlen i firma Krevox (Europejskie Centrum Ekologiczne). Dzięki Blue Bridge pobór wody z Wisły na potrzeby Orlenu ma być zmniejszony o 25 proc. Koncern właśnie podpisał umowę z Wodami Polskimi dotyczącą budowy instalacji uzdatniania ścieków z miejskiej oczyszczalni i ponownego ich wykorzystania.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3582662912606232024)






