Rozjazd po 7 latach. Gminy Stawiguda i Olsztynek rezygnują z usług miejskiego przewoźnika
Od 1 września mieszkańcy gmin Stawiguda i Olsztynek nie będą już korzystać z komunikacji publicznej obsługiwanej przez miejską spółkę z Olsztyna. Samorządy zdecydowały się na zmianę przewoźnika ze względu na znacząco niższe stawki za wozokilometr, które umożliwią zwiększenie liczby połączeń – bez zmiany cen biletów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16906644702606240828)






