Na blisko 1,6 mln zł opiewa umowa o dofinansowanie z rezerwy Wojewody Pomorskiego trzech inwestycji w pasie nadwiślańskim w Tczewie. To park w niecce Czyżykowo, przebudowa placu zabaw na Bulwarze Nadwiślańskim oraz zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy ul. Flisaków.

Budżet wojewody został zwiększony w wyniku poprawki do budżetu państwa. Z dofinansowania pokryte mają być m.in. koszty przebudowy położonych w południowej części miasta nad brzegiem Wisły terenów niecki Czyżykowo.

W planach jest zagospodarowanie zielenią, budowa małego placu zabaw, otwartej siłowni i ścieżek spacerowych. Obok modernizacji istniejących urządzeń pojawią się takie atrakcje, jak tor wrotkarski z odwodnieniem i balustradami terenowymi czy tor do jazdy na rowerze typu pumptruck. Postawiona zostanie mała architektura – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ścieżki spacerowe, schody terenowe oraz nasadzona zieleń niska i wysoka. Będzie też nowy wybieg dla psów.

Teren bulwaru nad lewobrzeżną Wisłą w Tczewie to rozległy plac, który w latach 2000-2010 przeszedł szereg zmian. Obecnie planuje się tu gruntowną modernizację placu zabaw polegającą na demontażu starych, wyeksploatowanych drewnianych urządzeń i montaż rozbudowanego zestawu zabawowego oraz wybudowanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej.

Z kolei na wolnym od zabudowy obszarze Tczewa, między ul. Flisaków, Spółdzielczą i Okrętową, zaprojektowano teren o charakterze rekreacyjno-sportowym. Jego centrum stanowią tory do jazdy na rowerze typu pumptrack wraz z torem do jazdy na łyżworolkach. Przy istniejącym placu zabaw powstanie miejsce z urządzeniami do ćwiczeń typu street workout. Swoje miejsca otrzymały boiska do gry w siatkówkę i w koszykówkę oraz boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej.

Południową część terenu przeznaczono głównie na strefę wypoczynku. Pomiędzy alejkami zaprojektowano tereny zieleni urządzonej, obsadzonej kolorowymi bylinami wieloletnimi, mieszankami zielonych traw ozdobnych i kolorowych traw ozdobnych. Pozostały obszar będzie pokryty trawą z mieszanek sportowych do intensywnego użytkowania oraz nasadzeniami drzew i krzewów. Dodatkowe wyposażenie to elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Cały teren, mający ok 3,5 ha powierzchni, będzie oświetlony.

Czytaj więcej

Skomentuj