Warszawa, Kraków, Kalisz to przykłady miast, które wzbogaciły się o ekologiczne autobusy hybrydowe. Teraz do tego grona dołączył również Toruń.

Zakup nowych, 12-metrowych autobusów miejskich MAN Lion’s City Hybrid z napędem hybrydowym jest kolejnym krokiem w kierunku odnowy toruńskiego zespołu pojazdów komunikacji miejskiej.

Tabor Kaliskich Linii Autobusowych został zasilony o trzy pojazdy. Docelowo w Toruniu pojawi się 14 hybrydowych autobusów. Kolejne mają być dostarczane w najbliższych dniach. W ramach kontraktu MAN dostarczył też pojazd pogotowia technicznego.

Nowe, niskopodłogowe autobusy z napędem hybrydowym będą wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi oraz gniazda USB. Pojazdy będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych – przykładowo mają system zapowiedzi głosowych, który ułatwia podróżowanie np. osobom niewidomym.

Zakup hybrydowych autobusów jest realizowany w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT – City II” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ramach projektu zostanie m.in. zbudowana linia tramwajowa na tzw. osiedle Jar. Ponadto zostanie zakupionych pięć tramwajów i sześć autobusów elektrycznych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj