Toruń zapowiada kolejne inwestycje w tereny zieleni w 2018 roku.  

Toruń pozyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inwestycje związane z miejską zielenią. Wśród zapowiadanych projektów znalazła się m.in. rewitalizacja Parku Tysiąclecia wraz z odbudową układu wodnego fosy przy ul. Podgórskiej oraz zagospodarowanie terenów zieleni w Parku Glazja przy ul. Waryńskiego. Inwestycje mają być także prowadzone na osiedlu Jar oraz na Bulwarze Filadelfijskim. Kończą się natomiast prace przy remoncie i przebudowie zieleńca „Ogród muzyków” w rejonie ul. Bydgoskiej, Chopina i al. 500-lecia.

W ramach zagospodarowania terenów zieleni miasto planuje nową aranżację skweru przy ul. Piastowskiej, gdzie pojawią się krzewy i byliny w barwach narodowych, rewitalizację ul. Rybaki w otoczeniu Ogrodu Zoobotanicznego i Pałacu Ślubów oraz pasa zieleni przyulicznej przy ul. Sobieskiego. W pasach drogowych i na rondach kontynuowane będą nasadzenia m.in. drzew, krzewów, bylin, kwiatów cebulowych, a przy ekranach akustycznych nadal będą sadzone pnącza. Miasto będzie także kontynuować prace w obrębie Alpinarium.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Wśród działań związanych ze środowiskiem i zielenią miejską znajduje się także prowadzona od wielu lat walka z zanieczyszczeniem powietrza. W 2018 r. w Toruniu realizowany będzie program ograniczania emisji zanieczyszczeń do powietrza, poprzez dofinansowanie likwidacji niskosprawnych pieców węglowych i montaż niskoemisyjnych systemów grzewczych oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej. Przeznaczone zostaną na to pieniądze pochodzące z Narodowego Funduszu oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także z budżetu miasta. W oparciu o mapę akustyczną dla miasta Torunia, opracowany zostanie natomiast program ochrony środowiska przed hałasem.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj