1 / 7

W szczecińskich Podjuchach kosztem 3,35 mln zł powstaje Park Wolności. Aktualnie przygotowywany jest teren, zakończyły się rozbiórki zabudowań gospodarczych, prowadzone są instalacje pod oświetlenie.

Na placu budowy w szczecińskich Podjuchach pracuje obecnie ciężki sprzęt. Trwają wyburzenia, wykopy i równanie terenu. Wykonywane są przyłącza energetyczne, dzięki którym oświetlone będą nowe alejki oraz chodniki.

Park Wolności zaoferuje mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie obmurowana kamieniami fontanna o średnicy 5,5 m. Ponato powstanie nowy plac zabaw z urządzeniami dla dzieci do 6. roku życia i huśtawką dla osób niepełnosprawnych. Ustawione będą ławki, kosze na śmieci, poidełko i tablice informacyjne. Dla osób aktywnych powstanie chodnik-bieżnia o długości 200 m. Na terenie parku pojawi się również ogrodzony wybieg dla psów wraz z urządzeniami agility. Całość wzbogaci się o 129 drzew liściastych i iglastych oraz ponad 600 krzewów.

Teren Parku Wolności to również miejsce realizacji zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego 2018 pod nazwą “Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”. Na bezpiecznej nawierzchni wybudowany zostanie linowy plac zabaw w kształcie statku. Podpisano już umowę z wykonawcą na zaprojektowanie infrastruktury towarzyszącej, w tym chodników i miejsc postojowych dla samochodów.

Prace przy budowie Parku Wolności rozpoczęły się w połowie lipca. Wykonawca ma 22 tygodnie na ich przeprowadzenie. Koszt inwestycji to 3,35 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj