1 / 3

Do końca listopada potrwają prace zieleniarskie w bytomskich parkach Mickiewicza oraz Fazaniec. W obu tych miejscach realizowany jest projekt odnowy zieleni, na który miasto pozyskało ponad 13 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W zabytkowym parku Fazaniec w Szombierkach zakończył się drugi etap robót związanych z regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego strumienia oraz szereg prac, których rezultatem jest uporządkowana zieleń i zadbany drzewostan. Przedsięwzięcie to było dofinansowane na kwotę ok. 800 tys. zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Obecnie, w ramach projektu odnowy zieleni w tym parku, remontowane są m.in. alejki oraz prowadzone roboty związane z dalszą regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego strumyka płynącego po wschodniej stronie parku. Zagospodarowany zostanie także płaskowyż, czyli wyniesienie z łąką, gdzie powstaną tarasy widokowe i zamontowane zostaną ławki. Niezbędne będą również prace polegające na pielęgnacji koron drzew oraz wycinka starych i chorych drzew, których stan zagraża bezpieczeństwu spacerowiczów.

Roboty prowadzone są także w bytomskim Parku Mickiewicza. Prace obejmują remont istniejącej fontanny, wycinkę i pielęgnację drzew oraz modernizację elementów małej architektury, na którą składają się m. in. trejaże, balustrady, ścieżki spacerowe oraz pomost. W parku powstanie miejsce na ognisko oraz kwietna łąka. Planowana jest także rewitalizacja stawów oraz remont istniejącego toru saneczkowego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj