1 / 3

Ul. Jackowskiego na poznańskich Jeżycach jeszcze w tym roku zyskać ma nowy, przyjazny mieszkańcom charakter. Ma być bezpieczniej, wygodniej i bardziej zielono.

Poznańskie Jeżyce od kilku lat przechodzą rewitalizację. Co prawda w wielu miejscach odczuwalna jest deweloperska presja, którą mieszkańcy starają się zwalczać lub przynajmniej się jej przeciwstawiać, to jednak miasto próbuje także wprowadzać w przestrzeń dzielnicy zieleń.

Przebudowa ulicy ma poprawić jakość przestrzeni, po której poruszają się piesi, dodać zieleń przy równoczesnym uwzględnieniu potrzeb kierowców samochodów i rowerzystów. Dlatego nastąpi zmiana sposobu parkowania z ukośnego na równoległy, co zapewnić ma pieszym bezpieczną przestrzeń do poruszania się, ale jednocześnie uszczupli i tak niewielką już liczbę miejsc parkingowych.

Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h, wyniesione zostaną skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka i Polną oraz wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica zyska także nową zieleń – posadzonych zostanie 9 drzew, ponad 500 krzewów i 2000 bylin. Nie zabraknie nowych ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci. Roboty na zlecenie poznańskiego ZDM mają ruszyć w drugiej połowie roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj