1 / 3

W Łodzi rozpoczęły się wiosenne remonty i porządki na miejskich placach zabaw. Takich miejsc jest w mieście aż 60.

Kilka nowych zabawek, m.in. huśtawki, bujaki, zjeżdżalnia, piaskownica oraz urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych pojawiły się np. w łódzkim Parku im. Staszica. Plac zabaw wzbogacił się także o nowe, stylowe lampy, ławki i kosze na śmieci. Inwestycja sfinansowana została – kolejny raz, gdyż w minionych latach wykonano m.in. nasadzenia kilkudziesięciu rododendronów – w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego. Łączny koszt tegorocznego projektu to 160 tys. zł.

– Cieszę się, że łodzianie zwracają uwagę nie tylko na takie duże projekty, jak chociażby Wzgórze Trzech Wież w Lunaparku, ale że głosują także na takie drobne doposażenia jak to tutaj, w Parku Staszica. Dzięki temu te przestrzenie, które są już zagospodarowane, zyskują nowy wygląd i nową jakość – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Zakończył się także coroczny przegląd zabawek na łódzkich placach zabaw. Łącznie w miejskich parkach jest około 60 placów zabaw. Wszystkie są w dobrym stanie, a drobne usterki są na bieżąco usuwane lub naprawiane.

– Prócz corocznego dużego przeglądu, zabawki sprawdzane są przez pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej także co kwartał. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, jeżeli jakaś zabawka zagraża zdrowiu jest wyłączana z użytkowania i wymieniana na nową – informuje Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

W maju ZZM zaplanował wymianę piasku we wszystkich piaskownicach na placach zabaw.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj