Wrocławskie MPK podpisało w poniedziałek, 23 września umowę z podwykonawcą – firmą Mobilis, która dostarczy w styczniu klimatyzowane oraz niskopodłogowe pojazdy. Dodatkowo przez pięć lat będzie obsługiwała kilka linii komunikacji w mieście.

Autobusy Mobilis jeżdżą już po ulicach m.in. w Warszawy i Krakowa. – Cieszę się, że pozyskujemy partnera z doświadczeniem, także na rynku europejskim – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. I podkreśla, że to kolejny krok w projekcie rozwoju komunikacji miejskiej.

– Dla nas bardzo ważnym elementem każdej współpracy jest jakość usług, bo to najbardziej zachęca ludzi do podróży komunikacją miejską. Dlatego stawiamy sobie tutaj za cel nie tylko świadczyć usługi, ale robić to na jak najwyższym poziomie – dodaje Dariusz Załuska, prezes zarządu firmy Mobilis.

Jeszcze nie ujawniono szczegółowych informacji dotyczących rozwiązań zastosowanych w pojazdach ponieważ trwają negocjacje z producentami. Podano jedynie, że będą to dwa modele, oba klimatyzowane i niskopodłogowe. Firma finalizuje też kwestie swojej bazy we Wrocławiu, gdzie zostanie założony oddział.

Za współpracę z nowym podwykonawcą do 2025 r. MPK Wrocław zapłaci ok. 121 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj