Reklama

ad1a stihl [09.09-30.09.24]

VII edycja Konkursu „Pracodawca Jutra”

VII edycja Konkursu „Pracodawca Jutra”
Bartłomiej Leśniewski
02.06.2023, o godz. 9:52
czas czytania: około 3 minut
0

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców zaprasza przedsiębiorstwa sektora gospodarki odpadami do udziału w Konkursie „Pracodawca Jutra”. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 czerwca 2023 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Konkurs „Pracodawca Jutra” organizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego celem jest wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją. W Konkursie promowane są inicjatywy, które pobudzają świadomość środowisk lokalnych i zwiększają ich zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju edukacji i rozwoju usług edukacyjnych oraz działania umożliwiające nabycie, uzupełnienie lub aktualizację kompetencji i kwalifikacji m.in. pracowników, uczniów, studentów, absolwentów szkół oraz nauczycieli.

Kategorie

Tegoroczna edycja Konkursu „Pracodawca Jutra” będzie obejmowała dwie główne kategorie: „Rozwój Pracownika” oraz „Ambasador Edukacji”. W ramach każdej z nich wyróżnione zostaną inicjatywy w dwóch segmentach mikro i mały przedsiębiorca, a także średni i duży przedsiębiorca.

W kategorii „Rozwój Pracownika” oceniane będą inicjatywy z zakresu:

  • pomocy pracownikom w rozwoju zawodowym,
  • systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności,
  • inwestycji w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kompetencje lub prowadzące do uzyskania kwalifikacji pracowników (kursy, szkolenia, programy migracji między działami),
  • rozwoju kompetencji miękkich (uniwersalnych, ponadsektorowych) poszukiwanych przez pracodawców (np. w formie wolontariatu pracowniczego),
  • działań wspierających komfort psychiczny pracowników, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem czy wypaleniem zawodowym.

Natomiast w kategorii „Ambasador Edukacji” jury Konkursu oceniać będzie inicjatywy z zakresu:

  • współpracy przedsiębiorcy z instytucjami edukacyjnymi (prowadzenie lekcji i warsztatów w szkołach, tworzenie/wspieranie klas profilowych, współpraca z organizacjami pozarządowymi o profilu oświatowym/edukacyjnym),
  • tworzenia lub wspierania autorskich platform/gier edukacyjnych, staży i konkursów dla uczniów,
  • zaangażowania pracodawców w działalność dydaktyczną i naukową dla wykładowców/nauczycieli/organizacji studenckich (np. laboratoria, programy badawczo-rozwojowe, koła naukowe).

Inicjatywa edukacyjna zgłoszona w ramach Konkursu powinna być rozpoczęta najwcześniej 1 stycznia 2019 r. i realizowana na terytorium Polski.

Warunki uczestnictwa

W Konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy lub instytucje edukacyjne wspólnie z przedsiębiorcą, które realizowały inicjatywy edukacyjne skierowane do:

  • uczniów i/lub studentów,
  • absolwentów szkół wyższych, średnich lub branżowych,
  • pracowników, w tym nowych pracowników na rynku pracy lub osób bezrobotnych i poszukujących pracy (w szczególności matek powracających na rynek pracy i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym),
  • nauczycieli, wykładowców akademickich, trenerów, doradców oraz przedstawicieli innych środowisk reprezentujących sektor edukacji formalnej lub nieformalnej,
  • emerytów i rencistów, o ile inicjatywy miały na celu przywrócenie lub podtrzymanie ich aktywności zawodowej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu instytucji edukacyjnej jest złożenie zgłoszenia wspólnie z przedsiębiorcą.

Nagrody

Kapituła Konkursu przyzna cztery nagrody główne. Ponadto Kapituły Sektorowe będą mogły przyznać 17 nagród sektorowych oraz 17 wyróżnień sektorowych. Laureaci Konkursu będą stanowić przykład w zakresie realizacji projektów, które przyczyniają się do zwiększenia wiedzy, podniesienia kompetencji lub umiejętności adresatów inicjatyw edukacyjnych.

Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne.

Harmonogram

Zgłoszenia do Konkursu należy wysłać przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie PARP w terminie do 30 czerwca 2023 r. Dokumentację realizacji inicjatywy edukacyjnej (zdjęcia, nagrania, relacje publikowane w mediach itp.) należy umieścić w formularzu w formie linków.

Konkurs odbywa się w 3 etapach, w trakcie których dokonywana będzie formalna i merytoryczna ocena wniosków.

Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas Gali Finałowej.

Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców, działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej, otrzymała tytuł partnera VII edycji konkursu „Pracodawca Jutra”.

Informacje o konkursie, w tym jego regulamin znajdują się na stronie organizatora: www.parp.gov.pl/pracodawca-jutra.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024