Nowe tory do wyczynowej jazdy rowerowej powstać mają jeszcze w tym roku w Brwinowie. Na coraz popularniejsze pumptracki gmina pozyskała dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości ponad 100 tys. zł.

Nabór wniosków o dotację prowadziła w ub.r. Lokalna Grupa Działania “Zielone Sąsiedztwo”. Pozyskała ona 105,5 tys. zł na budowę dwóch torów rowerowych na terenach między ul. Sochaczewską a J. Piłsudskiego w Brwinowie. To obecnie nieużytki. Docelowo powstanie tam zielona strefa rekreacji, umożliwiająca mieszkańcom i gościom zarówno urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks.

Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu, a tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością.

W Brwinowie ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Oferenci mogą składać dokumenty do 6 czerwca br. Wśród stawianych im warunków jest doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji.

Czytaj więcej

Skomentuj