Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

W Brwinowie będą pumptracki

W Brwinowie będą pumptracki
dom
24.05.2018, o godz. 12:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Nowe tory do wyczynowej jazdy rowerowej powstać mają jeszcze w tym roku w Brwinowie. Na coraz popularniejsze pumptracki gmina pozyskała dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości ponad 100 tys. zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Nabór wniosków o dotację prowadziła w ub.r. Lokalna Grupa Działania “Zielone Sąsiedztwo”. Pozyskała ona 105,5 tys. zł na budowę dwóch torów rowerowych na terenach między ul. Sochaczewską a J. Piłsudskiego w Brwinowie. To obecnie nieużytki. Docelowo powstanie tam zielona strefa rekreacji, umożliwiająca mieszkańcom i gościom zarówno urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks.

Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu, a tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością.

W Brwinowie ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Oferenci mogą składać dokumenty do 6 czerwca br. Wśród stawianych im warunków jest doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024