W Bydgoszczy młodzi rodzice mogą zasadzić drzewo z okazji narodzin swojego dziecka.

Akcję „Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie” zainicjowali bydgoscy radni Ireneusz Nitkiewicz i Michał Grzybowski. Aby wziąć w niej udział, na dwa tygodnie przed planowanym sadzeniem należy wypełnić odpowiedni formularz.

Drzewa będą sadzone u zbiegu ulicy Konnej i Hipicznej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. W dniu nasadzenia organizatorzy zapewniają niezbędne narzędzia i wyposażenie. Sadzenie drzew odbywać się będzie pod nadzorem pracowników LPKiW. Po nasadzeniu rodzic lub opiekun prawny otrzyma specjalny certyfikat.

Pierwszy termin akcji ustalono na 21 października. Chęć zasadzenia drzewa może zgłosić każdy rodzic lub opiekun prawny dziecka, które jest zameldowane w Bydgoszczy. Za drzewko trzeba zapłacić od 70 do 310 zł w zależności od gatunku. Do wyboru są: grab pospolity, lipa drobnolistna, dąb szypułkowy, buk pospolity, jarząb szwedzki, klon polny, klon pospolity.

Dodatkowo każda osoba, która zechce nasadzić drzewo na terenie LPKiW ma możliwość posadzenia rośliny wzbogacającej kolekcję tematyczną na terenie Ogrodu Botanicznego. Ustalenia takie odbywają się indywidualnie z LPKiW.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj