Pasażerowie komunikacji publicznej w Częstochowie mogą korzystać z nowej usługi E-bilet. Jest to system umożliwiający doładowanie biletów przez Internet.

– Naszym priorytetem jest usprawnienie i rozwój szeroko rozumianej komunikacji w mieście, które wprowadzamy w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Matyjaszczyk wyjaśnia, że każde udogodnienie, które wprowadzono w komunikacji miejskiej ma za zadanie ułatwić życie częstochowianom i promować autobus czy tramwaj MPK jako przyjazny środek transportu. Podobnie ma być z systemem E-bilet.

Aby skorzystać z systemu E-bilet, należy zarejestrować się, a później zalogować na swój profil podając numer Częstochowskiej Karty Miejskiej. W zakładce wybiera się parametry doładowania oraz rodzaj komunikacji z jakiej zamierza się korzystać.

Po podaniu kwoty doładowania i dokonaniu przelewu pieniądze przenoszone są na kartę, której używa się jako bilet okresowy lub „portmonetkę”.

– Tylko nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna komunikacja miejska może być ciekawą ofertą dla mieszkańców. Po to właśnie wielomilionowe inwestycje w drogi, tabor, a ostatnio też w centra przesiadkowe. To inwestycje w przyszłość  – podsumowuje Krzysztof Matyjaszczyk.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj