1 / 5

600 tys. zł kosztowały nowe place zabaw w pięciu częstochowskich dzielnicach. Pojawiły się na Błesznie, Brzezinach, Wypalankach, Wyczerpach-Aniołowie i Zawodziu-Dąbiu. Inwestycje były możliwe dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Inwestycje zrealizowano za nieco ponad 608 tys. zł jako jedno ogólnomiejskie zadanie w ramach częstochowskiego budżetu obywatelskiego.  Nowe place rekreacji oferują odpoczynek całym rodzinom  – znalazło się w nich miejsce zarówno na urządzenia zabawowe dla najmłodszych jak i przyrządy do ćwiczeń dla rodziców czy seniorów. Place pokrywają bezpieczne maty przerostowe oraz płyty gumowe, a utwardzoną część nawierzchni stanowią kostki betonowe.

Na placu przy ul. Załogi na Błesznie zainstalowano dwustanowiskowe urządzenia fitness (wioślarz/wyciąg górny, orbitrek/twister, narciarz/biegacz), a także – z myślą o najmłodszych – zjeżdżalnię, karuzelę, kiwak, huśtawkę i mini-huśtawkę. Całkowity koszt budowy placu wyniósł nieco ponad 110 tys. zł. Na stworzonym kosztem prawie 144 tys. zł placu w dzielnicy Brzeziny, przy ul. Wirażowej, wśród zainstalowanych urządzeń do ćwiczeń znalazły się biegacz, orbitrek i wioślarz. Dzieci będą mogły z kolei skorzystać z dużego zestawu zabawowego, karuzeli, stożka-linarium oraz potrójnej huśtawki.

Na Wyczerpach-Aniołowie do dyspozycji dorosłych ćwiczących są dwustanowiskowe urządzenia: wioślarz/wyciąg górny, orbitrek/twister oraz narciarz/biegacz. Dzieci mogą bawić się na zjeżdżalni, karuzeli, kiwaku sprężynowym oraz huśtawce i huśtawce wahadłowej. Dodatkowo na placu nasadzono 10 iglaków. Koszt tej inwestycji zamknął się kwotą niespełna 99,5 tys. zł. Przy ul. Wypalanki  na dorosłych czekają dwustanowiskowe urządzenia (wioślarz/wyciąg górny, orbitrek/twister, narciarz/biegacz), a na dzieci – zjeżdżalnia, karuzela, kiwak sprężynowy, huśtawka i huśtawka wahadłowa. Dodatkowo zadbano o zielony element w postaci 15 nowo nasadzonych iglaków. Inwestycja kosztowała niespełna 116 tys. zł.

Plac na Zawodziu-Dąbiu, przy ul. Mirowskiej, wyposażono w duży zestaw zabawowy dla dzieci, 3 komplety dwustanowiskowych urządzeń do ćwiczeń. Koszt całości to nieco ponad 139 tys. zł. Na wszystkich placach zamontowano nowe ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Czytaj więcej

Skomentuj