W Gdyni rozpoczyna się proces nasadzania 500 nowych drzew i ponad 10 tys. różnego rodzaju krzewów.

Informacje o inwestycji podaje Biuro Ogrodnika Miasta Gdyni. Jesienią rozpoczęło się sadzenie nowej roślinności w mieście. W tym roku nasadzonych zostanie ok. 500 drzew oraz 10 tys. różnego rodzaju krzewów. Warto dodać, że przybliżony koszt nasadzenia jednego drzewa i jego trzyletnia pielęgnacja to koszt ok. 1000 zł.

– Drzewa, które będziemy obecnie nasadzać, to wyselekcjonowany, wyrównany, dobrej jakości materiał. Będą to głównie drzewa liściaste, o obwodzie pnia 18-20 cm i wysokości około 5 metrów, a więc duże egzemplarze. Terminy sadzenia drzew liściastych są ściśle określone – wykonuje się je wiosną lub jesienią, w okresie bezlistnym. Dla porównania, wiosną tego roku w mieście posadziliśmy ponad 300 drzew, co łącznie da ponad 800 sztuk nasadzonych w całym roku – tłumaczy Hanna Niedźwiecka-Pasternak z biura ogrodnika miasta.

Nowa zieleń trafi na gdyńskie ulice, skwery i zieleńce. Pojawi się między innymi w takich dzielnicach, jak Oksywie, Pogórze, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Grabówek, Orłowo, Wielki Kack, Karwiny, Witomino, Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Redłowo i Kamienna Góra.

Czytaj więcej

Skomentuj