1 / 4

Cztery gliwickie place zyskały nowe urządzenia do zabawy dla dzieci. To głównie zasługa samych mieszkańców miasta.

Do czterech gliwickich osiedli trafiły nowe sprzęty zabawowe. Urządzenia zostały sfinansowane z miejskiego budżetu w ramach konkursu „Gliwickie Place Zabaw”, organizowanego przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Karuzele krzyżowe, przeplotnie i kiwaki to nowe elementy, które – jako darowizna Gliwic – zostały przekazane spółdzielniom wyłonionym w drodze konkursu.

Nowe urządzenia o wartości 38 tys. zł trafiły na osiedla: Obrońców Pokoju, Stare Gliwice, Szobiszowice oraz Żwirki i Wigury. Działające tam spółdzielnie mieszkaniowe zobowiązały się zmodernizować zarządzane przez siebie place zabaw. W zamian za naprawę lub zakup nowego urządzenia, miasto doposażyło ich tereny w nową infrastrukturę do zabawy.

– Wśród tegorocznych wniosków pojawiła się również jedna siłownia zewnętrzna. Zgodnie z regulaminem doposażono teren w podwójne urządzenie siłowe – twister/orbitrek – informuje Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Mimo upływu lat Konkurs „Gliwickie Place Zabaw” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

–  Konkurs motywuje je, by dbały o estetykę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wpływa również na poprawę aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez rozbudowę i uatrakcyjnienie terenów osiedlowych – dodaje Iwona Janik.

Czytaj więcej

Skomentuj