Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

W gminie Włoszakowice modernizacja wod-kan pełną parą

W gminie Włoszakowice modernizacja wod-kan pełną parą
R.G.
10.04.2024, o godz. 10:31
czas czytania: około 3 minut
0

Blisko 25 milionów kosztować będzie obejmująca wiele zadań, rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Włoszakowice (pow. leszczyński, woj. wielkopolskie). Samorząd uzyskał na ten cel blisko 15 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej. Realizowane są też inne inwestycje w powyższym zakresie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Jak informuje miejscowy samorząd, duże inwestycje wodno-kanalizacyjne w gminie Włoszakowice realizowane są sukcesywnie od blisko 30 lat, na co wydano kilkadziesiąt milionów złotych. Wybudowana na początku tego okresu oczyszczalnia ścieków w Grotnikach, po latach rozbudowana, przejdzie kolejną modernizację.

Dodatkowo, w ramach unijnego projektu wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna we Włoszakowicach w ulicy Leśników i Osiedlu Zatorze, Wolności, Poprzecznej i Jesiennej, w Krzycku Wielkim w ul. Radosnej, a także w Bukówcu Górnym w ul. Leśnej.

Sieć wodno-kanalizacyjna rozbudowana zostanie również w Boszkowie Letnisku, Boszkowie, Dominicach i Ujazdowie.

29 punktów na 30 możliwych

Inwestycje zrealizowane zostaną częściowo w systemie zaprojektuj-wybuduj. Przy czym, niektóre projekty są już gotowe.

Wcześniej jednak samorząd gminy Włoszakowice szukać będzie wykonawców powyższych prac. W tym celu ogłosi przetargi na realizacje poszczególnych zadań. Natomiast zakończenie całego projektu przewidywane jest na listopad 2026 roku.

Dla poprawy zaopatrzenia gminy w wodę zmodernizowane i rozbudowane zostaną stacje uzdatniania wody w Krzycku Wielkim i Włoszakowicach.

Warto też dodać, że przygotowany przez gminę Włoszakowice wniosek o dofinansowanie tego projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 uzyskał bardzo wysoka ocenę, 29 punktów na 30 możliwych.

Sieć kanalizacyjna w Boguszynie

W powyższym kontekście wspomnieć również należy o tym, że czwartym kwartale 2023 roku, jak informuje Gminny Zakład Komunalny Włoszakowice, rozpoczęto realizację dużego zadania inwestycyjnego z zakresu gospodarki wodociągowo – kanalizacyjnej na terenie gminy Włoszakowice pn. “Wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn.: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Boguszynie, modernizacja stacji uzdatniania wody w Boguszynie i Dominicach wraz z wymianą sieci wodociągowej i budową zbiornika retencyjnego wód opadowych w Jezierzycach Kościelnych”.

Wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcą tej inwestycji jest przedsiębiorstwo BUDO INSTAL Paweł Kaczmarek z siedzibą w Lesznie.

Dofinansowanie w ramach PROW

Gmina Włoszakowice na realizację w/w przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie ze środków UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie “Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii”, operacja typu “Gospodarka wodno-ściekowa”.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: opracowanie projektów budowlanych i technicznych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz pozostałej dokumentacji projektowej niezbędnej do zrealizowania zadania, wymianę sieci wodociągowej w Jezierzycach Kościelnych, modernizację stacji uzdatniania wody w Boguszynie, budowę zbiornika wody pitnej na stacji uzdatniania wody w Dominicach, budowę zbiornika wód opadowych w Jezierzycach Kościelnych, a także budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w miejscowości Boguszyn.

Składową tego przedsięwzięcia będzie również wykonanie prac związanych z utwardzeniem terenu, zjazdami, chodnikami, oświetleniem, ogrodzeniem i zabezpieczeniem terenu.

Jezierzyce Kościelne, Boguszyn i Bukówiec Górny

Jak informuje GZK Włoszakowice, obecnie firma Budo-Instal prowadzi roboty budowlane związane z wymianą sieci wodociągowej w Jezierzycach Kościelnych na ulicach Leśnej, Leszczyńskiej i Rolnej oraz modernizacją stacji uzdatniania wody w Boguszynie (remont studni głębinowej).

Równolegle trwają prace dotyczące opracowania dokumentacji technicznej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Boguszynie i ściekowego kolektora przesyłowego Boguszyn – Bukówiec Górny.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024