Przy przedszkolu nr 32 w Koninie powstanie zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami. 130 tys. zł do tej inwestycji dołoży magistrat. To jeden z wniosków przyjętych do realizacji w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczna decyzja w sprawie przyznania dotacji zależy do miejskich radnych.

Prace nad tą inwestycją trwają od stycznia ub. roku. We wrześniu ukończona została dokumentacja projektowo-kosztorysowa z uwzględnieniem Standardów Dostępności i Projektowania bez Barier.

Zadanie podzielono na dwa etapy – w pierwszym ma powstać część zabawowa: huśtawka dla osób poruszających się na wózku, panele zabawowe, piaskownica z podjazdem, fontanna posadzkowa, ścieżka sensoryczna z różną nawierzchnią. W drugim realizacja obejmie: ławki, stoliki, zieleń, oświetlenie oraz przebudowę ogrodzenia. Powierzchnia działki przeznaczonej pod plac to ok. 30 arów.

W pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy. Powodem były zbyt wysokie koszty. W lutym tego roku odbył się drugi przetarg. Tu najkorzystniejsza oferta wyniosła niemal 600 tys. zł, co o 130 tys. zł przewyższa kwotę zabezpieczoną w budżecie miasta. Na wniosek wydziału rozwoju gospodarczego prezydent Konina Piotr Korytkowski podjął decyzję, że miasto dołoży brakującą kwotę. Teraz sprawa trafi na sesję rady miejskiej, po jej akceptacji można będzie ruszyć z budową.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj