Na krakowskich drzewach zawisły specjalne worki z wodą. Miasto eksperymentuje z nowatorskim sposobem na dostarczanie młodym drzewom życiodajnego płynu.

Jeden z większych problemów, które napotykają drzewa w mieście to brak wody. Dotyczy to w szczególności świeżo posadzonych młodych roślin, które do tej pory żyły w idealnych warunkach w szkółkach. Jedyna metoda, aby pomóc w rozwoju roślin, to regularne podlewanie, co w warunkach miejskich jest czasochłonne i uciążliwe.

Krakowski zarząd zieleni miejskiej przeprowadza doświadczenia ze specjalnymi workami na wodę zawieszanymi na drzewach. Dzięki swojej konstrukcji worki przylegają ściśle do drzewek, a odpowiednia membrana w dolnej części regularnie zasila korzenie w wodę.

Na początek w Krakowie taki gadżet otrzyma tysiąc drzew. Jeśli metoda się sprawdzi, wówczas wszystkie młode drzewka będą w ten sposób wspierane. Od ponad roku podobne worki na wodę zainstalowane są również na drzewach w Polsko-Niemieckich Ogrodach w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Jak to działa? Filmik można obejrzeć na profilu krakowskiego ZZM na Facebooku.

https://www.facebook.com/zzm.krakow/videos/1951539218493636/

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj