Na krakowskich drzewach zawisły specjalne worki z wodą. Miasto eksperymentuje z nowatorskim sposobem na dostarczanie młodym drzewom życiodajnego płynu.

Jeden z większych problemów, które napotykają drzewa w mieście to brak wody. Dotyczy to w szczególności świeżo posadzonych młodych roślin, które do tej pory żyły w idealnych warunkach w szkółkach. Jedyna metoda, aby pomóc w rozwoju roślin, to regularne podlewanie, co w warunkach miejskich jest czasochłonne i uciążliwe.

Krakowski zarząd zieleni miejskiej przeprowadza doświadczenia ze specjalnymi workami na wodę zawieszanymi na drzewach. Dzięki swojej konstrukcji worki przylegają ściśle do drzewek, a odpowiednia membrana w dolnej części regularnie zasila korzenie w wodę.

Na początek w Krakowie taki gadżet otrzyma tysiąc drzew. Jeśli metoda się sprawdzi, wówczas wszystkie młode drzewka będą w ten sposób wspierane. Od ponad roku podobne worki na wodę zainstalowane są również na drzewach w Polsko-Niemieckich Ogrodach w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Jak to działa? Filmik można obejrzeć na profilu krakowskiego ZZM na Facebooku.

Do pełna proszę 😉Jednym z większych problemów jakie napotykają młode drzewa w mieście to brak wody. Dotyczy to w szczególności świeżo posadzonych młodych drzew które do tej pory żyły na szkółce w idealnych warunkach. Jedyna metoda aby im pomóc to podlewanie. Jako pierwsi w Polsce eksperymentujemy z „workami na wodę”. Dzięki specjalnej konstrukcji, worki przytulają się do drzewek a specjalna membrana w dolnej części regularnie zasila w wodę korzenie. Na początek tysiąc młodych drzew otrzyma taki gadżet. Jeśli rzeczywiście się sprawdzą, wtedy wszystkie młode drzewka będziemy wspierali w ten sposób 😉#zielonarewolucja

Posted by Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie on Friday, 13 April 2018

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj