Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

W Łódzkim Parku na Młynku powstaje nowoczesna przystań

W Łódzkim Parku na Młynku powstaje nowoczesna przystań
dom
18.12.2018, o godz. 6:42
czas czytania: około 1 minuty
0

Trwają prace wykończeniowe nowej przystani w Parku na Młynku w Łodzi. Powstał energooszczędny budynek, a w nim pomieszczenia biurowe oraz dla ratowników, kasa i mini hangar, w którym od najbliższego sezonu przechowywane będą m. in. kajaki i rowery wodne.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Charakterystycznym elementem budującej się przystani jest duże, drewniane młyńskie koło, nawiązujące do nazwy parku. Będzie ono ekonomiczne, ponieważ w ruch wprawiać je będzie bieżącą woda. W ramach budżetu obywatelskiego z edycji 2017/2018 powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne.

Park na Młynku przechodzi systematyczną metamorfozę od 2015 r. Najpierw powstały ścieżki, potem ogrodzenie terenu, nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w parku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.

W 2019 r. rozpocznie się kolejna inwestycja, również finansowana w ramach budżetu obywatelskiego. Rozbudowany zostanie plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Pojawią się nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024