Trwają prace wykończeniowe nowej przystani w Parku na Młynku w Łodzi. Powstał energooszczędny budynek, a w nim pomieszczenia biurowe oraz dla ratowników, kasa i mini hangar, w którym od najbliższego sezonu przechowywane będą m. in. kajaki i rowery wodne.

Charakterystycznym elementem budującej się przystani jest duże, drewniane młyńskie koło, nawiązujące do nazwy parku. Będzie ono ekonomiczne, ponieważ w ruch wprawiać je będzie bieżącą woda. W ramach budżetu obywatelskiego z edycji 2017/2018 powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne.

Park na Młynku przechodzi systematyczną metamorfozę od 2015 r. Najpierw powstały ścieżki, potem ogrodzenie terenu, nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w parku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.

W 2019 r. rozpocznie się kolejna inwestycja, również finansowana w ramach budżetu obywatelskiego. Rozbudowany zostanie plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Pojawią się nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj