1 / 6

W całym kraju rozpoczyna się sezon walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. W Lublinie na ok. 100 drzewach zakładane są pułapki feromonowe, a na blisko 500 innych opaski lepowe.

W Lublinie pułapki feromonowe w kształcie butelek zostaną zawieszone na szeroką skalę po raz pierwszy. W ubiegłym roku w ramach “Zielonego Budżetu” założono po raz pierwszy kilkadziesiąt urządzeń na miejskich kasztanowcach, a uzyskane rezultaty potwierdziły skuteczność tej metody. W każdą z pułapek złapano dziesiątki tysięcy groźnych dla drzew owadów.

W tym roku zawieszonych zostanie 300 pułapek – na każdym wytypowanym drzewie po trzy. Po zdjęciu urządzenia będą wymyte, a w przyszłym roku, po uzupełnieniu feromonami, zostaną wykorzystane powtórnie. Pułapki będą zakładane min. na kasztanowcach nad Zalewem Zemborzyckim i przy ul. Przybylskiego, Świętochowskiego oraz Al. Kraśnickiej, a także na drzewach w parkach i skwerach w Ogrodzie Saskim, Placu Litewskim, Ogrodzie Botanicznym.

Ponadto tradycyjne opaski lepowe pojawią się na około 500 kasztanowcach rosnących na terenach miejskich m.in. przy ul. Szkolnej, ul. Cyruliczej, ul. Spadochroniarzy, ul. Solarza i w kilkudziesięciu innych miejscach w Lublinie.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj