Tysiące roślin, kilkadziesiąt miejsc nowych nasadzeń w całej Polsce, setki zaangażowanych wolontariuszy oraz osób biorących udział w wydarzeniu w swoich domach i ogrodach – tak będzie wyglądał tegoroczny zielony rekord Polski, czyli sadzenie jak największej liczby krzewów i kwiatów jednego dnia.

Wydarzenie po raz drugi organizuje inicjatywa społeczna „Dotlenieni”. Wspiera je m.in. Monika Pyrek, Adam Bielecki, Barbara Kurdej-Szatan, L.U.C, Maciej Janowski czy Anna Błaut.

W akcję zaangażowały się również miasta: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Częstochowa, Katowice i  Słupsk. A to wszystko po to, aby zazielenić miasta, poprawić jakość powietrza, a co za tym idzie zdrowie i samopoczucie ich mieszkańców.

Organizatorzy obiecują certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu. Wystarczy zakupć roślinę, posadzić ją w mieszkaniu lub ogrodzie oraz w dniu 27 kwietnia wysłać zdjęcie na stronę www.dotlenieni.org lub facebookowy profil organizacji. To ciekawy sposób spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami. Świetna zabawa połączona z edukacją i działaniem dla wspólnego dobra.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj