Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

W Piotrkowie Trybunalskim powstanie pierwsza farma fotowoltaiczna

W Piotrkowie Trybunalskim powstanie pierwsza farma fotowoltaiczna
dom
19.10.2020, o godz. 9:38
czas czytania: około 1 minuty
0

Piotrków Trybunalski przygotowuje się do budowy farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 1 MW. Do tego celu chce wykorzystać duży plac na terenie lokalnej oczyszczalni ścieków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Mamy opracowaną koncepcję budowy farmy. Aby rozpocząć prace projektowe musimy uzyskać z Zakładu Energetycznego warunki przyłączenia się do sieci energetycznej. Mając kompletną dokumentację rozpoczniemy starania o pozyskanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia – wyjaśnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

Farma ma mieć moc ok. 1 MW mocy, a wyprodukowany w niej prąd w ilości ok. 950 MWh będzie wykorzystywany m.in. w miejskich placówkach oraz do oświetlania ulic. Pokryje to ponad 10 proc. zapotrzebowania miasta na prąd.

– Będziemy chcieli powołać do życia klaster energii, czyli grupę podmiotów składających się z osób fizycznych, instytucji publicznych oraz przedsiębiorców, którym łatwiej będzie pozyskać pieniądze zewnętrzne na inwestycje w odnawialne źródła energii – wyjaśnia K. Chojniak i podkreśla, że budowa farmy jest pierwszym etapem tworzenia klastra. – Dzięki temu samorząd będzie miał wpływ na rozwój lokalnej energetyki. Będą to realne oszczędności wynikające z poprawy efektywności energetycznej, które będą stanowiły impuls dla rozwoju przemysłu w oparciu o niższe ceny energii.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024