Temat gospodarki obiegu zamkniętego pojawi się podczas 23. Międzynarodowego Kongresu Envicon Environment. Poświęcona mu sesja odbędzie się w piątek 11.października, a wstęp na nią jest wolny (obowiązuje rejestracja).
GOZ na co dzień
Podczas sesji mowa poruszane będą takie tematy jak: wprowadzenie circular economy w miastach (opowie o tym Piotr Barczak z European Environmental Bureau), czy edukacja w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego (prezentacje Małgorzaty Masłowskiej-Bandosz z firmy Abrys i Marii Andrzejewskiej z UNEP/GRID).
Blogerka Katarzyna Wągrowska będzie mówić o tym, czy zero waste jest stylem życia czy koniecznością, a Kalina Olejniczak zaprezentuje działający w Poznaniu od roku projekt Po-Dzielnia, jako przykład GOZ na poziomie lokalnym.
Mowa będzie również o marnowaniu żywności. Czy nowe regulacje ustawowe i mowa na zero waste są w stanie zapobiec temu zjawisku? Na ten temat wypowiedzą się Małgorzata Jarosz-Jarszewska z Caritas, Tomasz Tarkowski z restauracji Concordia Taste i Magdalena Priebe z poznańskiej Jadłodzielni Wildeckiej.
Targi Zero Waste po raz pierwszy w Poznaniu
W piątek i sobotę po raz pierwszy będą odbywać w Poznaniu Targi Zero Waste. Ich celem jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcje wytwarzania odpadów. Podczas targów odbywają się panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Wystawcy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem. Zorganizowane są także warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elektroodpadów. Będzie można wymienić się doświadczeniami, zaopatrzyć się w domowy kompostownik i inne bezodpadowe niezbędniki.
Wstęp na targi oraz wszystkie warsztaty, wykłady i panele jest bezpłatny.
Komentarze (0)