Reklama

envicon 2023 ad1a

W Poznaniu ponownie będzie można zbadać dom pod kątem termomodernizacji

W Poznaniu ponownie będzie można zbadać dom pod kątem termomodernizacji
jwo
01.12.2017, o godz. 10:17
czas czytania: około 2 minut
0

W trakcie sezonu grzewczego z bezpłatnych badań termowizyjnych będą mogli skorzystać właściciele ponad 500 budynków. Właśnie ruszyły zapisy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Każde ciepło, które emituje budynek na zewnątrz, powoduje zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy dane miejsce – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Najgorsza sytuacja jest w budynkach, w których ogrzewanie jest na paliwo stałe. Zwiększona emisja ciepła na zewnątrz powoduje także zwiększoną emisję zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10 i innych, które są szkodliwe dla zdrowia.

– W związku z tym termomodernizacja, przeprowadzanie badań tych miejsc i elementów budynków, które faktycznie generują zwiększone straty ciepła, jest niezwykle ważna – dodaje Wudarski.

Akcja “Trzymaj ciepło” jest zarówno dla Poznania, jak i jego mieszkańców bezpłatna. Całość kosztów pokrywa partner, firma Veolia.

To już kolejny rok z darmowymi badaniami termowizyjnymi. W trakcie ośmiu sezonów grzewczych przebadano łącznie 3729 budynków jednorodzinnych i 140 kamienic. Zainteresowanie mieszkańców projektem stale jest bardzo duże, a chętnych do udziału w badaniach jest zawsze więcej niż dostępnych miejsc.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska – tłumaczą poznańscy urzędnicy.

Podczas tegorocznej edycji akcji “Trzymaj ciepło” przebadanych zostanie 500 domów jednorodzinnych z terenu całego Poznania oraz 10 kamienic z rejonu Starego Miasta i Chwaliszewa, Wildy oraz Łazarza.

Rejestracja do projektu będzie możliwa przez Internet. Pierwsze badania mają się rozpocząć już w przyszłym tygodniu. Każdy z właścicieli nieruchomości otrzyma w terminie 14 dni obszerny raport, który będzie zawierał termogram budynku z opisem ewentualnych nieprawidłowości w tzw. warstwie cieplnej budynku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023