W Poznaniu nad Wartą otwarto najnowocześniejszy plac zabaw w mieście – Wartofrajdę.

Trampoliny, ścianka wspinaczkowa, tyrolka, obrotowa huśtawka linowa – to tylko niektóre atrakcje w Wartofrajdzie. Przeznaczone są one dla dzieci niezależnie od wieku – w tym również dla najmłodszych od 1 do 3 lat, dla których wybudowano plac zabaw „Labirynt”.

– Dowiedziałam się z internetu, że jest otwarcie tego placu zabaw – mówi pani Emilia. – 14 – miesięczny Wojtek śpi w wózku, a czteroipółletni Jakub doskonale się bawi. Taki plac to fajna sprawa dla malucha i dla starszego dziecka – dodaje mama.

Urządzenia na placu zabaw dostosowane są do potrzeb niepełnosprawnych, którzy w Wartofrajdzie również mogą w ciekawy sposób spędzić czas.

Powierzchnia placu jest obniżona w stosunku do otoczenia. To wygodne dla rodziców, którym łatwiej jest pilnować dzieci. Po drugie, w ten sposób projektanci nawiązali do płynącej tu kiedyś rzeki. – Pomysły na tę przestrzeń podglądaliśmy w różnych miejscach w Europie, a testerami były także moje dzieci – mówi radna Osiedla Stare Miasto, Maria Sokolnicka–Guzek.

Nowy plac powstał z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto i zajmuje powierzchnię ok. 1500 metrów.  Łączny koszt jego budowy to około 1,7 mln zł. Inwestycję sfinansowało miasto przy wsparciu firm Solaris, Yes, Grecos, radnego PO Andrzeja Rataja, Inwestycji Wielkopolskich oraz RO Stare Miasto.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj