Szybkie, komfortowe i ekologiczne – tak o nowych skuterach dostępnych dla wszystkich mieszkańców mówią poznańscy urzędnicy. W stolicy Wielkopolski zaczął działać system skuterów miejskich.

Wypożyczenie pojazdu na minuty będzie możliwe dzięki specjalnej aplikacji opracowanej przez firmę Blinkee – pierwszą sieć skuterów elektrycznych w Polsce – która właśnie zaczęła działać w Poznaniu. Ekologiczne jednoślady można już zobaczyć w mieście.

– Dajemy poznaniakom nową możliwość szybkiego i wygodnego przemieszczania się po mieście. Co ważne, skutery te są w pełni przyjazne dla środowiska – nie emitują żadnych spalin i są bardzo ciche – zapewnia prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Samorządowiec dodaje, że pojazdy świetnie sprawdzają się na zatłoczonych ulicach. Rozwiązanie sprawdziło się już w innych miastach Europy. – Jestem przekonany, że (skutery – red.) będą się cieszyć ogromną popularnością wśród mieszkańców – powiedział Jaśkowiak.

1 / 4

Do końca sezonu (30 listopada) w mieście będzie dostępnych 15 skuterów. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć nawet do 300 jednośladów.

Aby wypożyczyć skuter, wystarczy zarejestrować się w systemie, znaleźć za pomocą internetowej mapy dostępny w okolicy pojazd i go wypożyczyć. Po zakończonej jeździe można pozostawić go w dowolnym miejscu w obrębie mapy dostępności skuterów.

Czytaj więcej

Skomentuj