1 / 6

Kolejne inwestycje w miejską zieleń w Szczecinie zakończone. Oddano do użytku nowe ogrodzenie Cmentarza Centralnego, a w innej części miasta powstał nowoczesnych wybieg dla psów.

60-metrowy odcinek ogrodzenia szczecińskiego Cmentarza Centralnego, biegnący wzdłuż ul. Ku Słońcu, zyskał zupełnie nowy wygląd. Zakres prac objął demontaż starych i zniszczonych przęseł. Rozebrane zostały murki oraz słupki, zdemontowano także stalowe wypełnienia. Wykonawca na nowo wylał fundamenty oraz wymurował słupki i filary. Pojawiły się także stalowe kształtowniki. Prace pochłonęły ponad 180 tys. zł. W przyszłym roku planowany jest remont kolejnej zniszczonej części ogrodzenia.

Tymczasem przy ul. Kopalnianej, w okolicach Jeziora Szmaragdowego, działa już nowy wybieg dla psów. Pomysł pracowników Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców, którzy wspólnie z leśnikami ustalali, jak ma wyglądać nowy wybieg dla czworonogów. Ustawione zostały urządzenia agility. Są tam dzisiaj m.in. kładki, talerzyki, słupki czy regulowane płotki dla przeskoków. Teren wcześniej został wykoszony i posprzątany. Pojawiło się także ogrodzenie. Wewnątrz powstał drugi, niewielki wybieg dla szczeniaków. On również jest wygrodzony. Póki co znajduje się tam jedno urządzenie do zabawy, ale w przyszłości będą pojawiały się kolejne.

– Wybiegi dla szczeniaków są w innych miastach, u nas jeszcze nie mieliśmy. Teraz i mniejsze psiaki mogą korzystać z bezpiecznych urządzeń. Produkowane będą w taki sposób, by nie zawierały w sobie żadnych niebezpiecznych dla zwierząt elementów – powiedział Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich.

Na terenie wybiegu pojawiły się także nowe nasadzenia. Całkowity koszt tej inwestycji to ok. 17 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj