Nowy Park Wolności powstanie w Szczecinie. Właśnie wystartował przetarg na jego budowę. Termin składania ofert mija 16 kwietnia.

Park Wolności w Szczecinie powstanie w rejonie ul. Karpiej, Niklowej, Granitowej, Marmurowej i Placu Wolności. Wykonawca będzie miał maksymalnie 154 dni od momentu przekazania mu placu budowy. W tym czasie wymagana będzie rozbiórka istniejących obiektów gospodarczych, budowa fontanny, placu zabaw dla dzieci młodszych, wybiegu dla psów z urządzeniami do ćwiczeń oraz wykonanie ogrodzeń.

Dodatkowo zbudowana zostanie sieć energetyczna, która pozwoli na oświetlenie parku. Poprowadzone będą także przyłącza wodno-kanalizacyjne. Powstaną chodniki oraz bieżnia o długości 200 m. Pojawią się nowe drzewa, krzewy i trawniki.

Na terenie projektowanego parku powstanie linowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży – urządzenie zabawowe w formie statku o nazwie Freedom Szczecin. Jest to zwycięski projekt zgłoszony do szczecińskiego budżetu obywatelskiego 2018 dla zadań dzielnicowych dużych – Prawobrzeże.

Jest to już drugi etap prac. W pierwszym, trwającym do końca lutego, przygotowano teren do inwestycji – usunięte zostały rośliny w złym stanie oraz samosiejki. Zachowane zostało natomiast zadrzewienie cenne przyrodniczo (aktualnie są to, niestety, nieliczne okazy) i nie kolidujące z inwestycją.

Czytaj więcej

Skomentuj