Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu to szansa dla miasta na poważny zastrzyk nowej zieleni. W całym 2017 r. przy toruńskich ulicach pojawi się niemal 3 tys. nowych drzew. Część nasadzono wiosną. Teraz rozpoczyna się drugi etap inwestycji.

W związku z rozbudową Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu usunięto 873 drzew. W zamian Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, które działają w imieniu inwestora, zostały zobowiązane do wykonania nasadzeń 2877 drzew.

Prace rozpoczęły się wiosną. Do tej pory posadzono 690 sztuk: przy ul. Konstytucji 3 Maja, pl. Pokoju Toruńskiego, ul. Prądzyńskiego ul. Szosa Lubicka, ul. Turystycznej, Legionów, PCK, Pod Dębową Górą, Polnej, Grudziądzkiej, w Parku Tysiąclecia i przy ul. Andersa.

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

Pozostałe drzewa pojawią się do końca listopada 2017 r. m.in. przy ul. Grunwaldzkiej, Kraszewskiego, Prądzyńskiego, Wielkim Rowie, św. Józefa, św. Klemensa, Żwirki i Wigury, Trasie Wschodniej,  Trasie Średnicowej. Drzewa będą dosadzane także w kilku miejscach, w których pierwsze nasadzenia odbyły się wiosną.

Czytaj więcej

Skomentuj