Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu to szansa dla miasta na poważny zastrzyk nowej zieleni. W całym 2017 r. przy toruńskich ulicach pojawi się niemal 3 tys. nowych drzew. Część nasadzono wiosną. Teraz rozpoczyna się drugi etap inwestycji.

W związku z rozbudową Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu usunięto 873 drzew. W zamian Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, które działają w imieniu inwestora, zostały zobowiązane do wykonania nasadzeń 2877 drzew.

Prace rozpoczęły się wiosną. Do tej pory posadzono 690 sztuk: przy ul. Konstytucji 3 Maja, pl. Pokoju Toruńskiego, ul. Prądzyńskiego ul. Szosa Lubicka, ul. Turystycznej, Legionów, PCK, Pod Dębową Górą, Polnej, Grudziądzkiej, w Parku Tysiąclecia i przy ul. Andersa.

Pozostałe drzewa pojawią się do końca listopada 2017 r. m.in. przy ul. Grunwaldzkiej, Kraszewskiego, Prądzyńskiego, Wielkim Rowie, św. Józefa, św. Klemensa, Żwirki i Wigury, Trasie Wschodniej,  Trasie Średnicowej. Drzewa będą dosadzane także w kilku miejscach, w których pierwsze nasadzenia odbyły się wiosną.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj