Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

W Trójmieście już karzą za brak selektywnej zbiórki

W Trójmieście już karzą za brak selektywnej zbiórki
szp
07.09.2020, o godz. 9:03
czas czytania: około 1 minuty
0

20 kar, kolejne wnioski o ukaranie w przygotowaniu - tylko w Gdyni złożono kilkadziesiąt wniosków o ukaranie mieszkańców za brak selektywnej zbiórki odpadów. Kolejne wnioski są w przygotowaniu. Mieszkańcy skarżą się na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W myśl obowiązujących przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach selektywna zbiórka jest obowiązkowa. W Gdyni za jej brak wprowadzono karę w wysokości 2,5-krotność stawki podstawowej.

Urząd wydał już 20 decyzji o ukaranie. Kilkadziesiąt kolejnych jest przygotowywanych. – W związku z dużą liczbą powiadomień od firm wywozowych o braku lub niepoprawnej segregacji odpadów w naszym mieście, rozpoczęto wydawanie decyzji o podwyższonej wysokości miesięcznej opłaty dla nieruchomości, które najczęściej pojawiają się w otrzymywanych wykazach od firm wywozowych. Do tej pory wydano 20 takich decyzji, a kolejne kilkadziesiąt jest przygotowywanych do wszczęcia postępowania podatkowego zakończonego wydaniem takiej decyzji – mówi, cytowana przez portal m.trojmiasto.pl, Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego Urzędu Miasta.

Część mieszkańców segregujących odpady narzeka jednak na wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej.

Z kolei w Gdańsku spora część mieszkańców i przedsiębiorców deklarowała do tej pory brak selektywnej zbiórki. Od wejścia w życie nowych przepisów do 26 sierpnia miasto wysłało 440 wezwań o skorygowania deklaracji. Większość takie korekty złożyła. W tym czasie wysłano też 173 postanowienia o wszczęciu postępowania w sprawie określenia wysokości opłaty. Brak segregacji odpadów w Gdańsku oznacza konieczność zapłacenia dwukrotności stawki bazowej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024