1 / 3

Wietnamska architektura charakteryzuje się wąskimi, wysokimi budynkami. W miejscowości Danang powstanie zielony hotel mający jedynie 15 m szerokości.

Zielony hotel Chic-Land w Wietnamie zaprojektowali architekci z Vo Trong Nghia Architects. Powstanie w znajdującej się na wschodnim wybrzeżu, popularnej wśród turystów z całego świata zabytkowej miejscowości Danang.

Mający jedynie 15 m szerokości i aż 46 m głębokości obiekt zlokalizowano na wąskiej działce położonej przy głównym miejskim trakcie, w bezpośrednim sąsiedztwie z plażą My Khe. Budynek, którego budowa uświetnić ma Festiwal Architektury Światowej 2018, łączy wysoką formę z tropikalną stylistyką.

Składająca się z 21 pięter wieża zaoferuje 129 pokoi oraz kawiarnie na parterze i na dachu. Także na dachu zlokalizowano basen. Trzy elewacje pokryte będą roślinnością, która w bezpośredni sposób nawiązuje do lokalnej symboliki tego obszaru. Rośliny zapewnić mają estetyczny widok budynku, a także filtrowanie silnego tropikalnego światła słonecznego. Po przeprowadzeniu badań w okolicy, projektanci Vo Trong Nghia Architects wybrali rośliny idealnie pasujące do środowiskowych wymagań.

To kolejna koncepcja tej pracowni, znanej z innowacyjnego wykorzystania roślinności w projektach architektonicznych, takich jak hotel Babylon, łączący zieleń z betonowymi żaluzjami czy bambusowe wnętrze kawiarni Nocenco.

Czytaj więcej

Skomentuj