Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup nowego taboru. W czwartek funkcjonariusze odwiedzili w tej sprawie stołeczny ratusz.

– 29 czerwca Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w Tramwajach Warszawskich czynności w sprawie zakupu taboru tramwajowego. Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty o jakie poproszono -przekazał PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. – Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego – dodał.

W czwartek funkcjonariusze CBA był też w urzędzie miasta, co potwierdziła PAP rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. – Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty związane z nadzorem nad miejskimi spółkami, konkretnie nad Tramwajami Warszawskimi – powiedziała rzeczniczka i dodała, że chodzi o przetarg na zakup nowego taboru.

Dokładnie chodzi o przetarg ogłoszony w 2017, który dotyczył zakupu nowego taboru tramwajowego. Ostatecznie w czerwcu 2019 roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostawę 123 tramwajów z koreańską firmą Hyundai Rotem. Pierwsze tramwaje Hyundaia wożą już warszawiaków po stołecznych ulicach.

Czytaj więcej

Skomentuj