Reklama

envicon 2023 ad1a

Warszawa. CBA w Tramwajach Warszawskich

Warszawa. CBA w Tramwajach Warszawskich
MŁ/PAP
01.07.2022, o godz. 12:47
czas czytania: około 1 minuty
0

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup nowego taboru. W czwartek funkcjonariusze odwiedzili w tej sprawie stołeczny ratusz.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– 29 czerwca Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w Tramwajach Warszawskich czynności w sprawie zakupu taboru tramwajowego. Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty o jakie poproszono -przekazał PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. – Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego – dodał.

W czwartek funkcjonariusze CBA był też w urzędzie miasta, co potwierdziła PAP rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. – Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty związane z nadzorem nad miejskimi spółkami, konkretnie nad Tramwajami Warszawskimi – powiedziała rzeczniczka i dodała, że chodzi o przetarg na zakup nowego taboru.

Dokładnie chodzi o przetarg ogłoszony w 2017, który dotyczył zakupu nowego taboru tramwajowego. Ostatecznie w czerwcu 2019 roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostawę 123 tramwajów z koreańską firmą Hyundai Rotem. Pierwsze tramwaje Hyundaia wożą już warszawiaków po stołecznych ulicach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023