1 / 3

Kolejna warszawska lokalizacja wypiękniała w ramach promowania profilaktyki antynowotworowej. Posadzenie kwiatów i krzewów w pasach zieleni ulic Chrobrego i Popularnej Zarząd Oczyszczania Miasta zrealizował w ramach budżetu partycypacyjnego 2015.

PKP Warszawa Włochy w letnich kwiatach. W ramach realizacji projektów z budżetu partycypacyjnego 2015 w okolicy stacji posadzono ponad 2 tysiące roślin: 1,9 tys. begonii i pelargonii oraz 160 krzewów jaśminu i bzu. Rośliny rosną w pasach zieleni ulic Chrobrego i Popularnej.

Rabata z kwiatów w kształcie różowej wstążki – symbolu walki z rakiem piersi – ma na celu propagowanie profilaktyki antynowotworowej wśród mieszkanek dzielnicy. To jedna z ośmiu takich kompozycji, które powstają w Warszawie na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Ważny element dekoracyjny stanowi także 80 pelargonii bluszczolistnych w metalowych koszyczkach powieszonych na latarniach w tej samej lokalizacji. Rośliny będą systematycznie pielęgnowane i podlewane aż do jesieni, a ukwiecenie tego terenu będzie kontynuowane w kolejnych latach.

Tym samym spełnia się zamierzenie autorki projektu, która, zgłaszając pomysł ukwiecenia okolic dworca PKP Warszawa Włochy, przywołała potrzebę odtworzenia historycznego charakteru Włoch, które zostały założone zgodnie z ideą Miasta – Ogrodu.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Idea miasta-ogrodu dawno już opuściła warszawskie Włochy. Jest to miejsce, które straciło swój charakter dzięki całkowitej niespójności architektonicznej. Ostatnie 15 lat to jeden wielki chaos budowlany. Na szczęście kwiaty są w stanie zmienić każde otoczenie, nawet okolice dworca PKP we Włochach:)

Skomentuj