Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Warsztaty technologiczne za jazdę na rowerach. Trwa rywalizacja między miastami

Warsztaty technologiczne za jazdę na rowerach. Trwa rywalizacja między miastami
Gabriela Jelonek
09.06.2017, o godz. 11:09
czas czytania: około 2 minut
0

Małe miasta i duże metropolie - każdy ma szanse w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej “Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc przejechały już rekordowe półtora miliona kilometrów. Nagrodami dla zwycięskich miast będą w tym roku warsztaty technologiczne - Allegro Tech Days.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W organizowanym od kilku lat konkursie Fundacji Allegro All For Planet “Kręć kilometry” rywalizuje ze sobą już ponad 600 miast, codziennie zaś dołączają do niego nowe. Cała zabawa polega na tym, aby korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej rejestrować swoje trasy i zapisywać kilometry, które przejechaliśmy na rowerze w danym mieście.

Tam, gdzie cykliści przejadą najdłuższe trasy zorganizowane zostaną  Allegro Tech Days, czyli cykl warsztatów mających przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą przejechanych kilometrów. Dla aktywnych rowerzystów przygotowano także nagrody rzeczowe.

W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu zwycięskich miastach, zorganizowane będą 24-godzinne hackathony. Podczas tych maratonów programowania powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Uczestniczący w nich programiści będą mięli za zadanie stworzyć narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród.

W pierwszej piątce są w tej chwili kolejno Warszawa, Międzychód, Pabianice, Poznań i Gdańsk. Jednak w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest tuż za Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo dogania Szczecin. Rywalizacja jest zacięta, a pozycje w rankingu zmieniają się z dnia na dzień.

– Konkurs to świetna okazja, żeby się zmobilizować i wspólnie jeździć na rowerze. Nagrody zapewne dodatkowo zmotywują ludzi do aktywnego wypoczynku – mówi Michał Kosicki, rowerzysta i radny poznańskiego osiedla Grunwald Północ.

Tegoroczna największa rowerowa kampania społeczna odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, z kolei partnerami społecznymi jest już kilkadziesiąt lokalnych grup i stowarzyszeń rowerowych, aktywnie wspierających swoje miasta w rywalizacji.

Akcja “Kręć kilometry” organizowana jest już po raz szósty. W poprzednich latach rowerzyści walczyli m.in. o stojaki rowerowe, które montowane były w zwycięskich miastach. Punkty za przejechane kilometry w tegorocznej rywalizacji można zbierać do końca września.

Źródło: Fundacja Allegro All For Planet

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024