Włocławek inwestuje w nasadzenia drzew i krzewów. Właśnie wybrano realizatora inwestycji polegającej na posadzeniu blisko 100 drzew i krzewów na włocławskich osiedlach.

Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na wykonanie inwestycji pod nazwą „Nasadzenia drzew w pasach drogowych na terenie miasta Włocławek z podziałem na 2 zadania”.

Prawie setka nowych drzew i krzewów 

W ramach pierwszego zadania dotyczącego nasadzenia drzew wraz z ich dostawą i pielęgnacją na osiedlach Kazimierza Wielkiego i  Zawiśle, posadzone zostaną tam m.in. leszczyny tureckie, jarzębie pospolite, lipy drobnolistne i klony zwyczajne, czyli łącznie 28 drzew i krzewów.

Natomiast w przypadku drugiego zadania obejmującego nasadzenia drzew wraz z ich dostawą i pielęgnacją na osiedlach: Michelin, Południe i Śródmieście, posadzone zostaną tam m.in. takie drzewa jak: jarząb szwedzki, lipa drobnolistna, klon pospolity kulisty, kasztanowiec pospolity i  klon zwyczajny, czyli łącznie 61 drzew.

Ile to będzie kosztowało?  

Wykonawcą obydwu powyższych zadań będzie firma ARBOR Sp. z o.o. z Gdańska. Natomiast koszty brutto dla zadania pierwszego zamkną się w kwocie w wysokości 63 720,00 zł, a dla zadania drugiego zyskają wartość 134 460,00 zł.

 

Czytaj więcej

Skomentuj